Facebook ile gir
Kullanıcı Adı:
Şifre:
kapat

Barbienin Saçını Yapma Oyunu

Barbie Gerçek Saç Kesimi

Birçok yerde büyük bir keyifle oynanan flash oyunlar içinde en popüler olanlardan birisi Barbie oyunları. Biz de bu yazımızda size Barbie Gerçek Saç Kesimi oyununu tanıtmak ve nasıl oynanacağına dair bazı açıkamalar yapmak istiyoruz.


Öncelikle oyun pek çok farklı dili destekliyor olsa da İngilizce’yi seçmek ve ardından Continue’ye basmamız sonraki adımları tamamlamak için daha iyi olacaktır. Ardından ise oyunun tamamen yüklenmesini bekliyor ve yeniden Continue’ye, ardından da Play tuşuna tıklıyoruz.


Sonrasında izleyeceğimiz adımlar ise sadece faremizin sol tuşuna tıklatmak ve sürüklemek sayesinde gerçekleşiyor. Barbie karşımızda duruyor ve saçlarını istediğimiz şekle getirebiliyor, sağ tarafta bulunan çeşitli boyaları kullanarak saçlarını boyayabiliyoruz. Elimizde farklı renklerde ve tonlarda bulunan 24 adet boya seçeneği var. Bunları tek tek uygulayabileceğimiz gibi karıştırmayı ve balyaj veya ton değişikliği gibi seçenekleri uygulamayı da deneyebiliriz. Bunun için boyanın üzerine tıklamamız ve sürüklememiz, ardından Barbie’nin saçlarına doğru getirerek yine tıklama yoluyla püskürtmemiz yeterli olacaktır.

 

 

Barbie’nin sol tarafında ise saç fırçası, saç kurutma makinesi, makas, maşa ve düzleştirici gibi farklı kuaför aletleri bulunuyor. Bunları kullanarak saçlarını kısaltabiliyor, şekil verebiliyor, daha düz veya kıvırcık bir hale gelmelerini de sağlayabiliyoruz. Aletlerden her birisi gerçek hayatta kullandığımızda nasıl oluyorsa aynı etkiyi vermekte.

barbie

 

Sonrasında ise iş Barbie’nin çeşitli aksesuarlarını düzenlemeye geliyor. Elimizde birçok kurdele seçeneği var ve istediğimiz herhangi birisini, sırasıyla tıklayarak bulabiliyor, modelimize uygulayabiliyoruz. Gözlük seçimini de aynı şekilde yapmamız mümkün: farklı renklerde ve stillerde gözlükleri kullanarak modelimizi çok daha güzel kılabilmek tamamen sizin elinizde.

Bir ipucu olarak ise şunları söyleyebiliriz: Yapıldığında Barbie’nin yüzünün güldüğü işlemleri uygulayıp, surat astığı işlemleri geri almamız ise Barbie oyununu bitirmemizi daha da kolaylaştıracaktır. Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra ise parfüm sıkarak ve havluyla kurulama işlemlerini uygulayarak Barbie’nin kuaförümüzden daha da mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlayabiliyoruz.

barbie

Tüm bu işlemler yapılırken veya işlemlerin en sonunda Barbie’nin bir adet fotoğrafını çekerek bilgisayarımızda saklayabiliyor, ya da bununla uğraşmak istemiyorsak doğrudan yazıcıya aktararak kağıda bastırılmasını sağlayabiliyoruz. Böylelikle dakikalarca oynadığımız oyun ve üzerine çalıştığımız Barbie imajı da boşuna gitmemiş oluyor.